Kombin Nasıl Yapılır?

15 Ocak 2020
Kombin Nasıl Yapılır?

Moda, uzun yıllardır yaşamın büyük bir parçasını oluşturuyor. İnsanların kişiliklerini, duygularını ve enerjilerini ifade etmeleri için bir araç olarak kullanılıyor. Moda dünyasında, kendini gösterirken uyumlu bir görünüm elde etmenin yolu ise kombinlerden geçiyor.

Sevdiğiniz tek bir tarzı seçmek ve her durumda onunla gitmek zor olabilir. Bu yüzden gardıroplarınızı renklendirmek ve farklı günler için farklı kombinleri mümkün kılan parçalar ve renkler edinmek çok önemlidir.

Pantolon Kombinleri

Sportif görünümlü kot pantolonlardan, resmi görünümün ilk adresi kumaş pantolonlara, rahatlığıyla ünlü kargo pantolonlardan çekici bir görünüm sağlayan deri pantolonlara kadar birçok tarzda ve kumaşta seçenek bulunmaktadır. Stil yelpazesi bu kadar geniş olunca kombinlerken de seçenekler sonsuzmuş gibi görünebilir. Ancak her şeyde olduğu gibi pantolonları kombinlerken de dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta vardır.

Dar bluzlar adeta bol paçalı pantolonlar için yaratılmıştır! Her türlü renk ve modelde bulabileceğiniz vücudu saran bluzlar vücudunuza iltifat ederken, bol paçalı pantolonların genişliği de büyük bir rahatlık sağlar.

Kotlar her zaman iyi bir fikirdir! Kot pantolonlar her türlü ortam için kombinlenebilir. Üzerine şık bir bluz giyip altına topukluları taktıktan sonra resmi bir ortamda zarif bir görünüm elde edebilirsiniz ya da rahat sweatshirtlerinizden birini üstüne giyip spor ayakkabılarınızla kombinleyerek bu gündelik sportif görünümün tadını çıkarabilirsiniz.

Etek Kombinleri

Etekler her türlü uzunluk, renk ve stilde modellere sahiptir. Giydiğiniz stil, görünümünüzü önemli ölçüde değiştirebilir. Gündelik, sportif bir şıklıktan resmi, profesyonel bir görünüme kadar birçok tarzı elde edebilirsiniz. Ayrıca doğru uzunluk ve kesim tarzındaki eteği bulduğunuzda vücut tipinizi göze daha farklı gelecek şekle sokabilirsiniz.

Stiliniz ne olursa olsun, sizin için doğru olan bir etek vardır ve bu etekle kombinlenebilecek bir uyumda bluz de vardır.

Kalem etekler o profesyonel şıklığı elde etmenin en kolay yolunu sunar. Her kadının gardırobunun vazgeçilmezlerinden olan siyah kalem etekler, yine siyah olan bir bluzla kombinlendikten sonra, farklı ve canlı bir renkteki kemerle uyum yakalanabilir. Böylelikle siyahın asil ve resmi görünümünden yararlanırken, canlı renkle de tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Kot etekler ise bir diğer klasik parçadır. Bu etekler kumaşının tarifsiz klasik görünümü sayesinde sportif bir görünüm çizmek istediğinizde ideal bir seçenek oluşturur. Soğuk günlerde sweatwhirtlerle, sıcak günlerde tişörtlerle kombinlenebilir. Bu sportif günlük görünümü, tamamlarken üstünüze giyeceğiniz parça için hiçbir renk sınırlamanız yoktur!

Kombin Yaparken Unutmamanız Gerekenler

Renk ahengi ve renk saplantısı arasında ince bir çizgi vardır. Kombinlerinizde hangi durumun geçerli olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Uyum yaratma isteğiniz saplantılı bir hal aldıysa her şeyi eşleştirmeye çalışacaksınız. Örneğin tüm aksesuarlarınızın ceketinizin omuzlarındaki mavi şeritle eşleştiğinden, aynı renk ve tonda olduğundan emin olmaya çalışacaksınız. Farklı tonları kullanmayı deneyin ve eğer başarabileceğinizi düşünüyorsanız, farklı renklerle kombinleyin!

Kombin yapmaya çalışırken asla kimsenin size kötü göründüğünüzü söylemesine izin vermeyin! İyi göründüğünüzü düşünüyorsanız, kendinizi içinde iyi hissediyorsanız, mükemmel kombini bulmuşsunuzdur. Sonuçta diğer insanların ne söylediği önemli değil. Sizin tarzınız önemli.

Tüm kombin önerileri için kombin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.